GODZINA ŁASKI

To właśnie dzisiaj, 8 grudnia, w samo południe, o godzinie 12.00 aż do 13.00 niebo oddaje się do pełnej dyspozycji Matki Bożej na pamiątkę niepokalanego poczęcia Jezusa Chrystusa.

W tym dniu wyjątkowym nasze prośby i modlitwy złożone o wskazanej porze wprost do Matki Najświętszej mogą zostać wysłuchane, przekazane Bogu i zrealizowane w formie, jaką On uzna za właściwą.

Z doświadczenia wiem, że dialog z Bogiem wydaje się nieraz problematyczny. Rozpływa się daleko w gwiezdnych przestworzach, a efekty umykają naszej uwadze albo pozostają w ukryciu. Nieraz słyszę też sceptyczne głosy, że cuda, owszem, zdarzają się, ale… innym, lepszym, pobożnym lub bardziej zasłużonym.

Tymczasem ja sama nieraz doznawałam ich wtedy, gdy żadna modlitwa mi nie wychodziła, a kościół pozostawał za górami. Leżałam w kącie i umiałam tylko tępo powtarzać:  ̶  Co robić? Co robić?

Trudno mi opowiedzieć o zdarzających się wtedy nagłych przemianach sytuacji, przybyciu kogoś na czas, rozjaśnieniu myśli przez nowe rozwiązanie czy odebraniu listu z istotną wiadomością. Po prostu pomoc działa się tak zwyczajnie i naturalnie, że dopiero z dystansu zaczynałam w tym rozpoznawać Bożą interwencję.

Dzisiaj wiem o relacji z Bogiem o wiele więcej. Lata moich z Nim rozmów nauczyły mnie niejednej lekcji. Teraz wypowiadam słowa modlitwy bardzo świadomie i rozważnie, znając ich ciężar gatunkowy. Ale i tak nadal lubię sobie pobyć jak dziecko, które bez słów, bez świadków, przywiera do drobnych stóp Matki Bożej, depczącej głowę węża, by wtulić się w Jej błękitny płaszcz i poczuć Jej ciepłą obecność. Jest dla mnie naprawdę Matką, o jakiej mówi jedna z pieśni kościelnych: „Matką, Która wszystko rozumie. / Sercem ogarnia każdego z nas. / Matka zobaczyć dobro w nas umie. / Ona jest z nami w każdy czas.”

Wierzę, że dzisiaj znowu zajrzę w Jej czułe oczy i serce. I znowu moje życie stanie się trochę lepsze i łatwiejsze, a bliskie osoby doznają błogosławieństwa. Amen!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s