BÓG Z NAMI!

Na ostatniej stronie książki, w której Jezus rozmawia z Sarah Young  (→ Jezus mówi do ciebie. Przeł. Lucyna Wierzbowska. Wyd. Esprit, Kraków, 2004; s.379; wytłuszczenie własne) znajduje się prosta i lakoniczna prośba Stwórcy do stworzenia:

Podziękuj Mi za Moją spokojną Obecność, niezależnie od tego, co czujesz. Z czułością wyszepcz Moje Imię.”

Podziękowanie Bogu za bycie z nami przez cały miniony kolejny rok życia nie musi wcale być huczne, czołobitne czy wielosłowne. Ojciec Nasz jest naprawdę mistrzem prostoty. Wystarczy Mu szept albo ciche westchnienie wypełnione wdzięcznością i Imieniem Jezusa-Zbawiciela. Tak niewiele za tak dużo! Ciągle nie dociera do nas świadomość, że Boża Obecność to nie okazja, szczególny moment, nagroda albo zasługa. To fakt!

Nasze życie dzieje się i rozgrywa w przestrzeni Boga, przeniknięte Jego Miłością i Troską. Gdy potrzebujemy pomocy, On jest. Kiedy upadamy, On jest. W chwili ludzkiego sukcesu On jest. W przytłoczeniu niepewnością i zwątpieniem On jest. My i On jesteśmy Jednym, dlatego warto pamiętać o podziękowaniu. Umiemy powiedzieć „dziękuję” za podstawowe ludzkie gesty i przysługi, a z wdzięcznością do Boga mamy kłopoty. Nagle pamięć i dobre maniery odmawiają nam posłuszeństwa, a przecież nigdy się nie dowiemy, co by było, gdyby Go zabrakło.

Gorycz i zniechęcenie podpowiada nam nieraz bunt wobec Woli Stwórcy. To normalna reakcja na utratę złudzeń. Znowu jednak godzi się przypomnieć, że nawet tzw. „ciosy losu” mają szeroką skalę, rozmaity kaliber, bywają różne w formie i skutkach.

Kto z nas wie, ile razy Bóg darował, złagodził, odłożył w czasie, ewentualnie podzielił na raty efekty naszych zaniedbań? Mimo to nie wahamy się Go osądzać i rozliczać.Wiedzę mamy ciągle tylko cząstkową, ale w pretensjach bywamy pewni siebie i napastliwi.

Dzisiaj – na chwilę przed początkiem Nowego Roku 2020 – zróbmy coś łatwego, lecz miłego Bogu: podziękujmy Mu za to, że jest z nami i wciąż nie męczy się i nie odwraca, kiedy robimy rzeczy niegodne.

Dzięki Ci, Panie, za Twą stałą Obecność, dzięki, dzięki!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s