NIE CZAS NA WAHANIE

Od wiosny 2020 roku panuje w świecie specyficzny okres, gdzie pandemia koronawirusa, rygory sanitarne i społeczne, zalew proroctw i przepowiedni o charakterze katastroficznym atakują z każdej strony, wnikając w umysł i serce wielu osób.

Jest prawdą, że ludzie wierzący mają ostoję w religii, aczkolwiek i oni pamiętają historię potopu oraz zagładę Sodomy i Gomory. Mogą więc również mieć obawy. Stan rzeczywistości budzi niewesołe odczucia i całkowicie uzasadnia Bożą interwencję. Ludzkość obchodzi się ze sobą w sposób oszalały i w ogromnej ilości spraw postępuje „jakby śmierci nie było.”

Wizja końca świata z Apokalipsy św. Jana (→ Biblia. Wyd, Brytyjskie i Zagraniczne Tow. Biblijne, Warszawa,1975, ss.1333-1352) nieprzypadkowo budzi grozę i wstrząs. Opowiada prawdopodobną serię krytycznych wydarzeń, lecz za pomocą skomplikowanej symboliki. Nie mam dość wiedzy, by poddać interpretacji tajemniczy tekst w całości. W pamięci tkwią mi jednak niektóre obrazy jako szczególnie znaczące.

Oto one:

− „Nierządnica”, ubrana w purpurę i złoto, z pucharem pełnym „obrzydliwości i nieczystości” pokonana przez „niewiastę odzianą w słońce i księżyc” w koronie „z dwunastu gwiazd”, rodzącą w bólach nowe pokolenie ludzi;

 − „Bestia o siedmiu głowach w siedmiu diademach” obrazująca panowanie siedmiu grzechów głównych na ziemi;

− „Dziesięć rogów zwierzęcia” będące symbolem zmasowanego ataku środków komunikacji w chwili krytycznej (zgodnie z funkcją rogu jako przekaźnika wieści);

− Nawoływanie „trzech aniołów”, by ludzie dokonali ostatecznego wyboru spośród trzech opcji: albo 1) uwielbienia Boga, albo 2) „szaleńczej rozpusty”, albo 3) hołdu szatanowi i siłom piekielnym;

− Zwycięstwo Jezusa Chrystusa i „wojsk niebiańskich na białych koniach” nad upadłą ziemią;

− „Nowe Jeruzalem”, czyli „przybytek Boga między ludźmi” gdzie „śmierci, ani smutku, ani krzyku, ani mozołu już nie będzie”, bo „sam Bóg będzie mieszkał” ze Swym ludem.

W tych kilku punktach zawiera się dla mnie zapowiedź czasów zwanych „ostatecznymi”. Ich finał napawa mnie ogromną pociechą i ulgą.

Wystarczy tylko dokonać odpowiedniego wyboru, jaki ukazują „trzej aniołowie”, by znaleźć się tam, gdzie się chce.

Ja zdecydowałam już dawno, dlatego nie dopuszczam do siebie lęków ani żadnych złowieszczeń. Moje Uwielbienie Boga, Wiara, Nadzieja i Miłość mają się mocniej niż kiedykolwiek i skutecznie bronią pola przed najeźdźcami.

Końcowe słowa Pana Jezusa, podane w Apokalipsie, tchną dodatkową pociechą i otuchą: „Jam jest alfa i omega, początek i koniec. Ja pragnącemu dam darmo ze źródła wody żywota. Zwycięzca odziedziczy to wszystko, i będę mu Bogiem, a on będzie mi synem.” Dotyczy to wszelkiego Bożego potomstwa, córek także. Niech więc się święci Obietnica Pańska! Amen!

Jedna myśl w temacie “NIE CZAS NA WAHANIE

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s