ZAKRES TEMATÓW

Jestem tutaj, by zrozumieć siebie w kontekście tyleż ludzkim, co Bożym. Moja dusza uczestniczy w ziemskim losie, wspierając mnie swoją koronkową energią w pracy, obowiązkach rodzinnych i domowych, podczas spotkań z uczniami i przyjaciółmi, ale jednocześnie co jakiś czas podszeptuje mi dystans, odmienne spojrzenie na sprawy świata, zatrzymuje w osądach i subtelnie przypomina o wyższym sensie tego, co się dzieje we mnie oraz na zewnątrz. Dlatego problemy, jakich można się spodziewać na tym blogu, dotyczą dwoistej struktury osoby ludzkiej: człowieczej i astralnej.

Tajemnica życia nam umyka, właśnie dlatego, że jest „tajemnicą”. Nie odbiera to jednak nikomu prawa do prób rozumienia i dociekania przynajmniej tego, co codzienność nam funduje i jak nas warunkuje. Nie rezygnuję więc z moich badań, choćby kawałek po kawałku, częściowo, powoli, a o rezultatach opowiadam w kolejnych wpisach.

Dziękuję Bogu, że mnie powołał do istnienia, chociaż, kiedy patrzę w gwiazdy, czuję nie tylko zachwyt, lecz również silny zawrót głowy.

Coś lub Ktoś szepce mi jednak, że mam tu być.

I to jest dobre…

(fot. śp.Małgosia Twardoń)